Head Coach: Joel Osborn
Assistant Coaches: Hannah Edgar, Bryanna Goar, Jess Levtzow
Date |
Opponent |
Site |
Time |
|
|
|
|
Aug. 22 |
Florence Henry |
Away |
5:00 PM |
|
|
|
|
Aug. 24 |
Aberdeen Roncalli |
Away |
5:00 PM |
|
|
|
|
Aug. 29 |
Hitchcock-Tulare |
Home |
6:00 PM |
|
|
|
|
Aug. 31 |
Deuel |
Away |
5:00 PM |
|
|
|
|
Sept. 5 |
Leola-Frederick |
Away |
6:30 PM |
|
|
|
|
Sept. 7 |
Sisseton |
Home |
5:00 PM |
|
|
|
|
Sept. 9 |
Cyclone Tournament |
Clark |
9:00 AM |
|
|
|
|
Sept. 12 |
Mount Vernon-Plankinton |
Away |
5:00 PM |
|
|
|
|
Sept. 14 |
Britton-Hecla |
Home |
5:00 PM |
|
|
|
|
Sept. 19 |
Miller |
Away |
5:15 PM |
|
|
|
|
Sept. 21 |
Milbank |
Away |
6:00 PM |
|
|
|
|
Sept. 26 |
Northwestern |
Home |
5:00 PM |
|
|
|
|
Sept. 28 |
Hamlin |
Home |
5:00 PM |
|
|
|
|
Sept. 30 |
Pheasant Fall Classic |
Home |
9:00 AM |
|
|
|
|
Oct. 5 |
Clark-Willow Lake |
Away |
5:00 PM |
|
|
|
|
Oct. 10 |
Warner |
Home |
5:00 PM |
|
|
|
|
Oct. 12 |
Webster Area |
Away |
5:00 PM |
|
|
|
|
Oct. 20 |
Groton Area |
Home |
5:00 PM |
|
|
|
|
Oct. 23 |
Wolsey-Wessington |
Home |
5:00 PM |
|
|
|
|
Oct. 24 |
Tiospa Zina |
Home |
5:00 PM |
|
|
|
|
Oct. 31 |
Region-Quarters |
TBA |
TBA |
|
|
|
|
Nov. 2 |
Region-Semis |
TBA |
TBA |
|
|
|
|
Nov. 7 |
SoDak 16 |
TBA |
TBA |
|
|
|
|
Nov. 16-18 |
State |
Rapid City |
TBA |
|
|
|
|
MS VB |
|
|
|
|
|
|
|
Date |
Opponent |
Site |
Time |
|
|
|
|
Aug. 29 |
Hitchcock-Tulare |
Home |
4:00 PM |
|
|
|
|
Sept. 5 |
Leola-Frederick |
Away |
4:00 PM |
|
|
|
|
Sept. 14 |
Britton-Hecla |
Home |
5:00 PM |
|
|
|
|
Sept. 16 |
Pheasant Tourney |
Home |
9:00 AM |
|
|
|
|
Sept. 19 |
Miller |
Away |
4:15 PM |
|
|
|
|
Sept. 26 |
Northwestern |
Home |
5:00 PM |
|
|
|
|
Sept. 28 |
Hamlin |
Home |
5:00 PM |
|
|
|
|
Oct. 5 |
Clark-Willow Lake |
Away |
3:00 PM |
|
|
|
|
Oct. 10 |
Warner |
Home |
5:00 PM |
|
|
|
|
Oct. 12 |
Webster Area |
Away |
5:00 PM |
|
|
|
|
Oct. 20 |
Groton Area |
Home |
5:00 PM |
|
|
|
|
Oct. 21 |
Roncalli MS Tourney |
Away |
TBA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|